3 Temmuz 2019 Çarşamba

Netflix Dizileri – 21 Netflix Dizi ÖnerisiSon zamanlarda yabancı dizi izleyen kitlenin artmasıyla kaliteli dizi arayışı başlar oldu. Kaliteyi de ölçen bazı kriterler var ; örneğin netflix dizisi olması. Netflix , hem bünyesinde barındırdığı dizilerle hem de yapımcılığını üstlendiği ” Orijinal Netflix Dizileri (Netflix Original Series)” ile kaliteli diziler skalasında başları çekiyor. Çok fazla dizi  içermesinden dolayı da hangi diziye başlayacağınız konusunda kafa karışıklığı yaratabilir. Bu kafa karışıklığını önlemek ve birbirinden iyi netflix dizileri izlemenize ön ayak olmak için , 21 orijinal netflix yapımı dizi önerisiyle geldik. Buyrunuz ;

Netflix Dizi Önerileri

 • Dark
netflix dizi önerileri


Tür: Bilimkurgu, dram, gerilim
Konu: Bir çocuğun kaybolması ile birlikte kasabada bütün dengeler değişir. Kasabanın barındırdığı sırlar ve mistik olaylar açığa çıkmaya başlar.
IMDb puanı: 8,6
Sezon: tamamlanmış 1 sezon (2017-..)
 • The Last Kingdom
netflix dizi önerileri

Tür: Dram, tarih, savaş
Konu: Bernard Cornwell’in ” Saxon Warlord Chronicles ” adlı kitabından uyarlanan dizi tarz olarak Vikings adlı diziyi anımsatabilir. Bir İngiliz olarak doğan ve küçük yaşlarda yetim kalan Uhtred , viking savaşçısı Ragnar tarafından bir viking gibi yetiştirilmek üzere alınır. Fakat Uhtred büyüyüp bir yetişkin olduğundan tek amacı ülkesini geri alıp başına geçebilmek olacaktır.
IMDb puanı: 8,3
 • The Rain
the rain

Tür: Bilimkurgu, dram
Konu: Yağmurla bulaşan virüs , İskandinav nüfusunu alaşağı etmişken 2 kardeş bu virüsten kurtulmayı başarmışlardır. Güvenli bir yer arayışında kendileri gibi kurtulan diğerleriyle karşılaşırlar ve hayatta kalmak için beraber savaşırlar.
 • You
netflix dizi önerileri

Tür: Gerilim, dram
Konu: Takıntılı bir yapıya sahip olan kitapçı Joe, kitapçıya gelen yüksek lisans öğrencisi yazar Beck’e aşık olur. Beck’i elde etmek için yaptığı takıntılı davranışlar ile şüphe çeken Joe , Beck’in kalbinin tek sahibi olmak için her şeyi yapmaya hazırdır ve işleri çıkmaza sokar.
IMDb puanı: 7,8
Sezon: tamamlanmış 1 sezon (2018-..)
 • The Mist
the mist

Tür: gerilim, dram, korku
Konu: Korku türünden dizi izlemeyi sevenlerin gözdeleri arasına girecek , Stephen King’in kısa romanından uyarlanan dizide , gizemli bir sis dalgasının kasabadaki yaratıkları gizleyerek , kasabayı yaşanılmaz bir yere çevirmesi anlatılıyor.
IMDb puanı: 5,4
Sezon: 1 sezon (2017)
 • Narcos
netflix dizi önerileri

Tür: Suç, dram
Konu: Uyuşturucu ile mücadele ile uyuşturucu şebekesi arasında geçen savaşı konu alan dizi , dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın servetini kazanması aşamasının ve Amerika tarafından Kolombiya’ya onu yakalamak için yollanan ajan Javier Pena ile mücadelesini anlatıyor.
IMDb puanı: 8,8
Sezon: 3 sezon (2015-2017)
 • Punisher ( Marvel’s the Punisher)
punisher

Tür: Polisiye , aksiyon
Konu: Marvel’in netflix dizileri arasında yer alan dizide ; karısının ve çocuklarının öldürülmesi ile ” the punisher” takma ismi alan Castle’ın , kendi intikamının yanında başka insanların da intikamını almak ve adalet dağıtmak için and içmesi anlatılıyor.
IMDb puanı: 8,6
Sezon: 2 sezon(2017-2019)
 • Altered Carbon
altered carbon

Tür: Bilimkurgu, gerilim, polisiye
Konu: Richard K. Morgan’ın aynı isimli romanından uyarlanan Altered Carbon, eknolojinin ilelermesi ile insanların ruhlarının bedenden bedene transfer yapılabildiği, yüz yıllar boyu buzda uyutularak ölümün ertelenebildiği bir 25. yüzyılda geçiyor. 20. yüzyılın en iyi yıldızlar arası savaşçılarından olan ve 500 yıldır buzda uykuya hapsedilen Takeshi Kovacs ise uyandırıldığından beri daha normal bir yaşam arayışındadır ve ancak bir cinayeti çözerse ona bu yaşam sunulacaktır.
IMDb puanı: 8,2
Sezon: tamamlanmış 2 sezon (2018-..)
 • If I Hadn’t Met You
netflix dizi önerileri

Tür: Fantastik , bilimkurgu
Konu: Ailesine bağlı , evli ve çocuklu bir adam olan Eduard’ın hayatı ailesini bir kazada kaybetmesi ile değişir. Ailesine yeni bir hayat sunabilmek için paralel evrene seyahat eder.
IMDb puanı: 7,6
Sezon: 1 sezon (2018)
 • Tepedeki Ev / The Haunting of Hill House
tepedeki ev

Tür: Korku, dram, gerilim
Konu: Shirley Jackson’ın aynı isimli romanından uyarlanan dizide yolları ayrılan 5 kardeşin yaşadıkları bir olayla yollarının tekrar kesişmesi ve küçüklüklerinde yaşadıkları tepedeki eve geri dönmesi ve evdeki gizemli olayları konu alıyor.
IMDb puanı: 8,7
Sezon: tamamlanmış 2 sezon (2018-..)
 • Sense8
netflix dizi önerileri
Tür: Fantastik, bilimkurgu, dram
Konu: Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan ve birbirini hiç tanımayan 8 kişinin birbirleriyle bir bağı vardır; gizemli bir şekilde aynı duyuları yaşarlar. Bunu fark etmeleri sonucu ise kimisinin arasında savaş , kimisinin arasında dostluk başlar.
IMDb puanı: 8,4
Sezon: 2 sezon(2015-2018)
 • 13 Reasons Why / Ölmek İçin 13 Sebep
netflix dizi önerileri
Tür: Dram
Konu: Dışarıdan bakıldığında mutlu gibi gözüken lise öğrencisi Hannah Baker intihar etmiştir. İntihar edişinin 13 sebebini anlattığı kaset dolu kutu ise arkadaşı Clay Jensen’ın kapısının önüne bırakılmıştır.
IMDb puanı: 8
Sezon: tamamlanmış 2 sezon , 3. sezon 2019da (2017-..)
 • Elite
netflix dizi önerileri
Tür: dram, gençlik
Konu: Bir deprem sonucu okullarının yıkılması ile ülkenin en zengin özel okullarından birine atanan 3 işçi sınıfından gelen genç , bunu her ne kadar bir fırsat olarak görseler de umdukları ortamı bulamazlar. Zengin ve fakir kesim arasındaki çatışma , okuldan bir gencin ölü bulunması ile kızışır.
IMDb puanı: 7,6
Sezon: tamamlanmış 1 sezon (2018-..)
 • The OA
netflix dizi önerileri
Tür: dram
Konu: 7 sene önce evinden çıkıp kaybolmuş kör bir kadın olan  Prairie Johnson , gözleri düzelmiş ve gizemli yeteneklerle donanmış bir şekilde eve döner. Artık gizli bir görevi ve bu görev için ekibi vardır.
IMDb puanı: 7,8
Sezon: tamamlanmış 2 sezon (2016-..)
 • Travelers
netflix dizi önerilerii
Tür: bilimkurgu, gerilim, dram
Konu: Günümüzden yüzyıllar sonra dünya yaşanmayacak bir yer olmuştur ve insan nüfusu git gide azalmaktadır. Ekiplerine travelersi adını koyan bir grup insan bir zaman makinası bulurlar ve 21. yüzyıla dönüp bu sonu değiştirmeye çalışırlar.
IMDb puanı: 8,2
Sezon: tamamlanmış 3 sezon (2016-..)
 • Between
netflix dizi önerileri
Tür: fantastik, dram
Konu: Gizemli bir virüs küçük bir kasabayı ele geçirip 21 yaş üstü herkesin ölmesine neden olmuştur. Hayatta kalan son kişileri ise devlet küçük bir alanda karantinaya alır fakat devlet çözüm bulamayınca bu kişiler kendi hayatları için savaşmak ve kasabayı virüsten kurtarmak zorunda kalırlar.
IMDb puanı: 6,1
Sezon: tamamlanmış 2 sezon (2015-..)
 • The Crown
netflix dizi önerileri
Tür: dram, biyografik
Konu: 2. dünya savaşından sonra tahta 2. Elizabeth geçer ve İngiltere’de yeni bir dönem başlar. Entrikalar, siyasi rekabetler ve gizemli aşklar dönemi şekillendirir.
IMDb puanı: 8,7
Sezon: tamamlanmış 2 sezon (2016-..)
 • Ozark
netflixdizi önerileri ozark
Tür: Suç, gerilim, drama
Konu: Bir finansal danışmanlık şirketi olan Marty , ortağının iş yaptıkları bir uyuşturucu baronundan para çalmasıyla çıkmaza sürüklenir. Durumu kurtarmak için uyuşturucu baronunun parasını aklaması gerekmektedir. Bunun için ardından hiç bir iz bırakmayarak ailesini de alıp Chicago’dan , taşra kasabası Ozarks’a taşınır.
IMDb puanı: 8,3
Sezon: tamamlanmış 2 sezon (2017-..)
 • Lost in Space
lost in space
Tür: bilimkurgu, macera
Konu: 1960’larda daha önce çekilen aynı adlı dizinin modern uyarlaması olan Lost in Space, günümüzden 30 yıl sonra Robinson ailesinin farklı bir gezegende koloni kurmak için çıktıkları yolculukta beklenmedik olaylar yaşanması sonucu hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.
IMDb puanı: 7,2
Sezon: tamamlanmış 1 sezon (2018-..)
 • Alias Grace
alias grace
Tür: tarihi, gerilim
Konu: Margaret Atwood’un ödüllü romanından uyarlanan dizide 19. yüzyılda İrlanda’dan Kanada’ya göç eden bir hizmetlinin , ev sahibini öldürdüğü suçuyla ömür boyu hapis cezası almasını konu ediniyor. Grace Marks , ömür boyu hapis cezası almasına sebep olan o vahşet gününü hatırlamadığı için gerçek suçlu olup olmadığı bilinmemektedir. Dönemin en iyi psikologlarından biri ile kadının masum olup olmadığını ortaya çıkarması için anlaşılır.
IMDb puanı: 7,8
Sezon: netflix dizileri arasında mini dizi kategorisine dahil olan bu dizinin 2017’de tamamlanmış 6 bölümü vardır.
 • Mindhunter
mindhunter
Tür: suç, dram, gerilim
Konu: 1970’lerin sonunda geçen dizide iki FBI ajanı olan Holden Ford ve Bill Tench’in dönemin en cani seri katilleri ve tecavüzcülerini araştırmaları sonucu suç bilimine yaptıkları katkıları konu ediniyor.
IMDb puanı: 8,5
Sezon: tamamlanmış 1 sezon (2017-..)

https://fisoloji.com/sinema/netflix-dizileri/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme