19 Temmuz 2019 Cuma

Neden para biriktirmelisiniz


Sözü hiç uzatmadan..

-Kendinize sürekli ihtiyaçlar belirlemeyin, telefon bilgisayar gibi gereçlerinizi ihtiyaçlarınızı gördüğü sürece almayın bu konulara para harcamayın.

-lüksten kaçının, gereksiz harcamalara girmeyin, kendinize her zaman bu bana lazım mı? gerçektwn bu alacağım seye ihtiyacım var mı diye sorun..

-Bugün biriktirdiğiniz paranın yarın yaralarınıza merhem olacağını ihtiyaçlarınızı karşılayacağını sizi zor durumlardan kurtaracagını sağlık problemlerinde size şifa olacağını, çocuklarınızın geleceğini saglam bir sekilde kurabilmek için çok lazım olacağını hep aklınızda tutun.

-Harcadığınız her 100 tl'nin size gider olarak 200 tl yazdığını unutmayın, cebinizde artık olmayan 100 tl, gerçek bir ihtiyaç acil bir durum için artık harcayamayacağınız bir paradır ve 100 tl lik bir fırsat maliyetinin yok olmasıdır, bu sebeplerledir ki ihtiyaç harici dışında harcama yapmak hem emeğinizin somürüsüne alet olmak hem de fakirlemektir, 3 kere düşün 1 kere harca.

-Uzun vadede altın ve benzeri emtialara yatırım yapmak, doğru dövizlere ya da yatırım fonlarına doğru bes alternatiflerine kanalize olmak ve düzenli olarak bu birikimleri surdurmek size ilerde ciddi bir toplu para ve psikolojik bir ustünlük getirir,

Emeğiniz kıymetlidir, dikkatli harcayın, reklamlara, albenili ürünlere algılara kanmayın artan miktarlarda paranızı yarınlarınız için bitiktirin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme