21 Ağustos 2019 Çarşamba

İngiltere vizesi basvurusu yapan bir ekşi yazarına konsolusluğun verdiği çok ilginç cevap!!!!

erkek arkadaşım olmasına rağmen sırf yanlış bir şey düşünüp aman bu kız geri dönmez demesinler diye "close friend" olrak yazdık.

temmuz ayında yaptığım ve dün (bkz: red) cevabı aldığım vize.

öncesinde belirteyim italya'da 1 yıl kaldım, avusturya,macaristan,almanya,belçika gibi ülkelere de turist olarak gidip ülkeme geri döndüm. tüm bunların belgelerini de başvuruma ekledim.

bir şirkette tabiri caizse (bkz: beyaz yakalı) olarak üç kuruş paraya çalışıyorum.
hesabımda bunun dışında 17000 tl nakit vardı uzun süredir.

bir de üzerine ingiltere'de yaşayan erkek arkadaşım benim için davet mektubu yazdı. 
tabi bununla beraber şirketim de benim için (bkz: helle) bizim şu tarihten benim 
yönetimde çalışan evladımızdır yıllık izninde 5 gün londraya gidecek verin ona turist 
vizesi de haydi dedi. tabi bunun dışında hazırlanması gerekn diğer evrakları (hesap dökümleri,bordro, sgk belgesi, nüfus kayıt örneği vs. falan) hepsini ekledik.

emmeee bir cevap gelmiş konsolosluktan yemin ederim dün dudağım uçukladı.
konsolosluk memuru resmen oturmuş bana yazmış;

buyrun efenim 

dikkatlice okuyun özellikle başvuru yapacak arkadaşlar ben yandım siz yanmayın

`:senin aylık maaşın 450 pound ve benim bilgilerime dayanarak sen türkiye'de yaşamak için aylık en az 200 pound harcamak zorundasın. ahanda geriye kaldı mı 250 pound. işte sen bu parayı 6 ayda ancak biriktirebiliyorsun ve ingiltere'de 1 hafta kalma bedeli 1500 pounddur yani senin bu parayı harcayabilecek gücünün olduğunu sanmıyorum.onun dışında davet mektubunu gönderen kişiyle nerede ve ne zaman tanıştığınız açık değil tüm bu nedenlerden dolayı sen uk'a geldiğinde geri döneceğinin garantisi yok.en son bir de yazının altına 1 pound = 6,74 tl diye not yazmış.`

ülkece ne kadar ezik olduğumuza mı yanayım yoksa sevgilimle yaptığım planlarıma mı bilemedim bir de giden 4 bin lira üstüne tuz biber oldu.

son iki aydır normal işimin dışında ekstradan hafta sonları fotoğrafçılık yapıp hafta içi ingilizce özel ders vermiştim para biriktirmek için. insan galiba en çok da emeğine yanıyor.

varsa tavsiyesi olan yazsın lütfen gerçi yakın zamanda tekrar başvuru yapabilecek gücüm yok ancak en azından aklımda olsun sonuçta illaki bu vizeyi alacam en son çare (bkz: evlilik cüzdanı).

https://eksisozluk.com/entry/94229918

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme