21 Eylül 2019 Cumartesi

Android telefonunuzu hızlandırmak için göz atın

Gereksiz uygulamaları silin

Google'ın kendi geliştirdiği gereksiz dosya ve uygulamaları silmeye yarayan Files Go isimli uygulamalayı Google Play'den telefon veya tabletinize indirebilirsiniz.
Arka planda çalışan uygulamaları kapatın
Telefonda bir uygulamadan çıktığınız zaman o uygulama arka planda çalışmaya devam eder. Bu da hem işlemcinizi gereksiz yere yorar hem de pil tüketimini artırır. Telefonun ayarlar kısmında uygulama ayarlarına ulaşarak arka planda boş yere çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.

Facebook İnstagram Twitter Google Chrome işlemci düşmanı
Facebook ve Google Chrome'un çok ciddi bir şekilde RAM tükettiğini artık bilmeyen yoktur. Eğer aktif bir Facebook kullanıcısıysanız Facebook Lite ya da Google Play'de güvenli ve daha az RAM, internet ve pil tüketen alternatif Facebook uygulamalarına bir göz atabilirsiniz.

Antivirüs gerçekten gerekli mi?
Bu sorunun cevabı uzun yıllardır tartışma konusu. Antivirüs uygulamaları telefonu yavaşlatıyor ama Google Play dışında telefonunuza internetten sürekli oyun ve uygulama yüklüyorsanız bir antivirüs programı tavsiye ediliyor.
Eğer uygulamaları Google Play'den indiriyorsanız antivirüs programına pek bir ihtiyacınız yok. Çünkü Google son yıllarda Play Store'da ciddi bir temizlik içerisinde. Dolandırıcılık yapan veri hırsızı uygulamalara savaş açmış durumda
Giriş ekranınızı temiz tutun
Mümkünse giriş ekranınızda arama ve mesaj gibi kısa yollar dışında uygulama barındırmayın. Uygulamalarla dolu bir giriş ekranı telefonunuzu ciddi şekilde yavaşlatır.
Telefonu formatlayın
Telefonu formatlamak her zaman iyi bir çözüm olmuştur. Telefona da rahat bir nefes aldırır. Telefon bu sayede yaşadığı tüm bu zorlukları unutur. Çünkü formatlanmıştır. Sıfırdan temiz bir kurulum yapmanız yavaşlayan telefonunuza çözüm olacaktır.
Telefona format atmadan önce yüklü olan tüm dosyalarınızı yedekleyin. Ardından telefonunuzun ayarlar bölümünden yedekle ve sıfırla kısmına basarak formatlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme