6 Eylül 2019 Cuma

Ekonomi alanındaki gelişmeleri sadece takip etmeyip altında yatan eğilimleri de okumak istiyorsanız Twitter'da bu ekonomistleri takip etmelisiniz

Eğer Twitter'da ekonomi alanındaki gelişmelerle birlikte, bu gelişmelerin arkasında yatan eğilimlere de hakim olmak, başka deyişle Türkiye ekonomisinde olan biteni anlamak istiyorsanız bu ekonomistleri takip etmelisiniz  
Asaf Savaş Akat: Hoca çok fazla paylaşım yapmıyor. Ama zaman zaman gözlerden kaçabilecek önemli yazıları paylaşıyor
@AS_Akat 
Ümit Akcay: Ekonomide alternatif görüşlerin eksikliğinden şikayet ediyorsanız Ümit Akcay imdadınıza yetişebilir. Ayrıca kriznotlari.blogspot.com takip edilmeye değer.
@umitak
Erhan Aslanoğlu: Twitter hesabından güncel gelişmeleri analiz eden Arslanoğlu'nun seri tweet'leri ekonomideki gelişmelerin özet analizini sunuyor.
@ErhanAslanoglu
Burak Arzova: Güncel ekonomi alanında değerlendirmeler yapıyor.  paylaşıyor.
@arzovaone
Emrah Aydınonat: Ona Türkiye’nin Tim Harford’ı diyorlar! Eğlenceli ve bilgi dolu yazıları ile . Bunun dışında Açık Ekonomi gibi bloglarda yazdıklarını da Twitter’da kullanıyor.
@neaydinonat 
Haluk Bürümcekçi: Burgan Yatırım’ın Başekonomisti. Makro ekonomik gelişmeler ile ilgilenenler takip etmeli.
@burumcekci 
Mahfi Eğilmez: Kişisel blogunda kaleme aldığı yazılarını paylaşıyor. Güncel ekonomik gelişmeleri değerlendiriyor.
@mahfiegilmez 
Refet Gürkaynak: Dünyanın önde gelen iktisatçılarından. Fed eski Başkanı Ben Bernanke’nin öğrencisi olan Gürkaynak Twitter’da çok paylaşım yapmayı sevmiyor. Ancak paylaştığı az sayıda görüşleri ile ilgi uyandırıyor.
@refetgurkaynak 
Uğur Gürses: Türkiye’nin en etkili ekonomi köşe yazarlarından. Radikal ve Hürriyet'de yazıyor. Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin paylaşımları ile en çok takip edilenler arasında.
@ugurses
Dani Rodrik: Aktif bir Twitter kullanıcısı olan Rodrik kendi çalışmalarını ve blog yazılarını paylaştığı gibi Türkiye ekonomisine dışarıdan bakan çalışmaları, yorumları da aktarıyor.
@rodrikdani
Burak Saltoğlu: Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Saltoğlu güncel ekonomik gelişmeleri yorumlarken arada tenis ile ilgili ilginç paylaşımlar da yapıyor
@buraksaltoglu
Çağdaş Şirin: Veriye dayalı çarpıcı yazı ve grafikleri ile Twitter’ın en etkili ekonomistlerinden.  Aynı zamanda 
@sirincagdas 
Şelçuk Şirin: “Şirin Kardeşler”in büyüğü! Hürriyet’te yazan Selçuk Şirin, Twitter’da ekonominin yanında politik ekonomi alanında da oldukça etkili.
@selçukRsirin 
Sadi Uzunoğlu: BloombergHT’de program yapan Uzunoğlu, Türkiye’nin önde gelen iktisatçılarından. Ağırlıklı olarak Türkiye ekonomisi üzerine tweetler atıyor. 
@sadiuzunoglu 
Murat Üçer:  da olan Üçer, genellikle yabancı basında ekonomi alanındaki son gelişmeleri paylaşıyor.
@emuratucer 
Erinç Yeldan: İyi bir iktisatçıdan dünya ve Türkiye ekonomisinde ilişkin yorum, analiz ve haber arayanlara
@erincyeldan
Atilla Yeşilada: Piyasaların aykırı sesini elbette ekonomi yorumları için de izlemelisiniz.
@atillayesilada1 
Kamil Yılmaz: Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Kamil Yılmaz, siyasal ekonomi alanındaki paylaşımları ile birlikte takipçilerinin dikkatine yurt dışında yapılmış çalışmaları sunması ile biliniyor
@kamilyilmaz_