21 Eylül 2019 Cumartesi

iPhone Hızlandırma Nasıl Yapılır

1)BELLEĞİNİZİ TEMİZLEYİN


Telefonları çok uzun süre kullanmak ve aynı anda birçok uygulamayı çalıştırmak telefonu yavaşlatan etkenlerdir.

Telefonunuzun belleğini düzenli olarak temizlemek onu hızlandırma noktasında değil belki ama performansını artırma açısından olumlu katkı sağlayacak.

Telefonunuzu yeniden başlatarak bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

 

2)İCLOUD KULLANIN


Telefon hafızasının düşük olması, telefonunuzun depolama alanının az olması gibi nedenler yavaşlamaya neden olur. Ancak belgelerinizi, fotoğraf veya müziklerinizi iCloud’da saklamak telefonunuzun depolama alanındaki yerin açılmasını sağlar.

Ücretsiz iCloud hesabınızda ne kadar alan kaldığını görmek için ayarlardan iCloud kısmına tıklayın, eğer depolama alanınız kalmadıysa satın alabilirsiniz.

iCloud hesabınızda daha fazla yer açmak için para harcamak istemiyorsanız, cihazınızı PC’nize veya dizüstü bilgisayarınıza bağlayabilir,  verilerinizi dizüstü bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Başka bir alternatif olarak karşımıza iCloud’a kıyasla daha fazla depolama alanı sunan Google çıkıyor.

 

3) KULLANILMAYAN UYGULAMALARI SİLİN


Birçok uygulamayı denemek için yüklüyoruz ancak sonrasında kullanmasak bile silmeden telefonumuzda tutuyoruz.

Bu uygulamalar hem telefon belleğini meşgul ediyor hem de hafızadan yiyor.

Uygulamalarınızı gözden geçirin ve kullanmadıklarınızı silin.

Bu gereksiz uygulamaları silmek,yavaşlama probleminizi çözecektir.

 

4) KULLANILMAYAN VE AÇIK UYGULAMALARI KAPATIN


Gün içinde telefonlar sürekli elimizde, bir uygulamadan diğerine geçerken onları kapatmayı unutabiliyoruz ve arkada çalışmaya devam eden uygulamalar telefonu oldukça yavaş bir hale getiriyor.

Bu nedenle aklınıza geldikçe telefonun arkasında çalışan ve kullanmadığınız uygulamaları kapatın.

 

5) GÜNCELLEMELERİN OTOMATİK YAPILMASI VE UYGULAMALARIN ARKADA AKTİF ÇALIŞMASI


Uygulamaların otomatik olarak güncellenmesi ve bildirim göndermesi hem telefonunuzu ağırlaştırır hem de bataryanızın daha çabuk bitmesine neden olur.

Böylece arka plan uygulamalarını çalıştırma seçeneği aktifse onu kapatabilirsiniz, bu sayede arka planda sürekli çalışan bir uygulama olmayacaktır.

Bu özellik önceden haber verilmeksizin arka planda olur ve telefonunuzun yavaşlamasına neden olur. Bilgilerin telefon belleğinde kalmasına neden olur.

Bu özellikleri devre dışı bırakmak için, Ayarlar> Genel> açmak ya da kapatmak için Arka Plan Uygulama Yenile.

Bundan sonra ayarlara dönüp iTunes ve App Store’a giderek, Otomatik İndirmeler> Uygulamalar ve Güncellemeler üzerine tıklayarak kapatabilirsiniz.

 

6) SON ÇARE: İPHONE’UNUZU SIFIRLAYIN


Yukarıda saydıklarımızın ardından hala yavaşlama sorununu yaşıyorsanız, artık son çare telefonunuzu sıfırlamanız gerekiyor.

Fabrika ayarlarına geri dönmek ve telefonunuzu sıfırlamadan önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek için: Ayarlar> Genel> Sıfırlama kısmından tüm içeriği ve ayarları sil seçeneğine dokunun, cihazınızı sıfırlamadan önce dosyalarınızı yedeklemek için, Yedekle ve Sil seçeneğini seçin.

iPhone hızlandırma taktiklerini uyguladıktan sonra telefonunuz hala yavaşsa ve sorun çıkartıyorsa bataryayı değiştirmeniz gerekiyor olabilir.

 

İPHONE HIZLANDIRMA İÇİN BONUS TAKTİK


Apple iPhone için desteklenen hızlı bir şarj eklemeyi hep reddediyor ancak iPhone’nunuzu eğer doğru donanımları kullanarak şarj ederseniz şarj performansınız neredeyse üç kat artacaktır.

iClever 18W USB-C adaptörüne ihtiyacınız var. (iPhone için maksimum şarj oranı budur). HEPSİ BU!

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme