11 Eylül 2019 Çarşamba

Kredi Notu nasıl yükselir ? KKB Notu Arttırma Yöntemleri

kaynak: https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/10/15/kredi-notu-nasil-yukselir-kkb-notu-arttirma-yontemleri


Günümüzde tüm bankacılık işlemlerimizi etkileyen hatta bir operatörden taksitli cep telefonu alır iken bile bakılan kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi açıklayacağız.
Öncelikle kredi notunuzun ne durumda olduğunu bilmiyorsanız daha önce sizler için yazmış olduğumuz " Kredi Notu Hesaplama ve Kredi Notu Öğrenme Yöntemi " isimli makalemizi okuyabilirsiniz.
Makalemizi okuduktan sonra kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız. Eğer ben daha hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorum diyorsanız Vodafone, Avea ve Turkcell gibi operatörlerin ofislerine giderek taksitli bir cep telefonu almak istediğinizi belirttiğinizde kredi notunuzu onlar sorgulayıp öğreneceklerdir.
Kredi Notu Nasıl Yükselir ?
Öncelikle şubu belirtmek istiyoruz ki kredi notu çok çabuk düşen ama çok hızlı yükselmeyen bir sistemdir. Kredi notunuzu yükseltmek için banka ürünlerini kullanmalısınız.
Mevcut Krediniz veya Kredi Kartınız Var Mı ?
Eğer herhangi bir bankada mevcut bir krediniz veya kredi kartınız var ise bu bankacılık ürünlerini düzenli bir şekilde kullanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
Kredi kartınız var ise nakit para ile alışveriş yapmak yerine alışverişlerde kredi kartınızı kullanınız ve ödemelerini düzenli bir şekilde yapmaya özen gösteriniz.
Kredi kartınızın dönem ekstresinin asgari tutarı yerine ekstre borcunun tamamını ödemeye özen gösteriniz. Hatta öder iken 5-10 TL fazladan yatırmanızda fayda bulunmaktadır.
Örnek veriyoruz eğer dönem borcunuz 233 TL ise bankaya ödeme yaparken düz hesap yaparak 235 TL veya 240 TL yatırın.
Bankaya olan borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsinizKredi notu en iyi bankacılık ürünleri sayesinde yükselmektedir.
Mevcut Krediniz veya Kredi Kartınız Yok Mu ?

Eğer elinizde hiçbir bankacılık ürünü yok ise kredi notunuzu yükseltmek için bir kredi kartı veya kredinizin olması gerekmektedir. Bu yazacağımız yöntemler sayesinde bankadan kredi kartı veya kredi almanız kolaylaşacaktır.
İlk olarak herhangi bir bankaya veya kuruma borcunuzun olmadığından emin olmalısınız. Adınıza kayıtlı elektrik, su, doğalgaz veya cep telefonu faturalarınız dahi sisteme yansıyabilir.
Gözünüze bir banka kestirin, o bankaya giderek adınıza bir vadesiz TL hesabı açtırın.
Banka hesabınızı açtırdıktan sonra minimum 3 ay boyunca banka hesabınıza para yatırın ve çekin hesabınız olabildiğince aktif görünsün.
Son olarak başvuru yapmadan 1 ay önce bankada elinizden geldiğince yüksek miktarda para tutun. Hesabınızda elinizden geldiğince fazla para olsun. 1 ay sonrasında ise kredi kartı başvurusu yaptığınızda banka düşük limitlide olsa bir kredi kartı verecektir.
İşlemler bu kadar basit eğer sabırlı bir şekilde uyguladığınızda kredi notunuz yükselecektir. Sormak istediğiniz sorular var ise aşağıdaki yorum formundan yorum yaparak sorabilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede alanında uzman olan editörlerimiz tarafından yanıtlanacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme