19 Eylül 2019 Perşembe

yapılandırdığınız bir borcu ödemezseniz ne olur

Yapılandırdığınız borcu ödemediğinizde meydana gelebilecek en kötü durum borcun ilk haline dönmesi yani ödemiş olduğunuz tüm taksitlerin görmezden gelinmesi olur. Eğer bankayla yapılan sözleşmede bu durum belirtilmiş ise yapılandırmadan sonra ortaya çıkan taksitlerin ödenmesinde herhangi bir gecikme olması halinde, o döneme kadar ödenen bütün taksitler sıfırlanarak borç ilk haline döner. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yapılandırma sözleşmesini detaylıca incelemenizde fayda var.
YASAL TAKİP
Yasal takip bir diğer yaptırım. Yapılandırdığınız kredi borcunuzu ödeyemediğinizde borcunuzun sıfırlanma ihtimalinin yanı sıra yasal takibe girersiniz. Yasal takibin sonucunda ise genellikle maaş haczi kararı çıkar. Ayrıca yasal takipten dolayı kredi siciliniz bozulur. Finans geçmişinizdeki bu detay nedeniyle bir sonraki kredi başvurularınız olumsuz sonuçlanabilir.
Yasal takip süreci tüm finans geçmişinizi etkiler. Bu nedenle ileride yapacağınız kredi ve kredi kartı başvurularının olumsuz yanıtlanmaması için yapılandırdığınız borcunuzu düzenli şekilde ödemenizi tavsiye ederiz. Yapılandırdığınız halde borcunuzu ödeyemiyorsanız bankanızla yeniden görüşebilirsiniz