9 Ekim 2019 Çarşamba

bir ekşi sözlük yazarı hepsiburada tarafından inanılmaz bir yöntemle dolandırıldığını iddia etti

kaynak   https://eksisozluk.com/entry/96332090

hepsiburada.com hesabımın şifresinin aynı dakika içerisinde değiştirilip, 623.90 tl değerinde 2 adet bilgisayar parçası satın alınması ile başlayan durum.

kolayca iptal edilebilecek bir siparişi iptal etmemeleri tüm bu kurgunun hepsiburada çalışanlarından şüphelenmeme neden oluyor. nedeni şöyle;

1. önce hesabıma girilip sipariş oluşturuluyor ve aynı dakikada hesap bilgilerim değiştiriliyor.

gelen mail

2. sipariş oluşturulduktan sonra gelen mail da siparişin benim adresime kargolandığı görülüyor. dolandırıcılar ilk başta aldığı ürünlerin teslimat ve fatura adresine dokunmuyor. devamında hesabınıza giriş sağlayamıyorsunuz. şifremi unuttum kısmına girildiğinde güvenlik kodunu her defasında tekrar girmenizi istiyor ve yeni şifre linki alamıyorsunuz.

sipariş

3. kargolanan ürünlerin teslimat adresi sabah değiştirilip dolandırıcının adresine gönderiliyor.

yeni adres

merak ettiklerim:
1. hepsiburada niçin telefonla siparişimi iptal etmedi? neden yeni şifre linki göndermedi?
2. 3d secure olmadan bu işlem nasıl gerçekleşti?
3. hesabıma niçin hala giriş sağlayamıyorum?
4. kvkk kapsamında tüm adres bilgilerim, satın aldıklarım ve kart bilgilerimin bu kadar kolay açığa çıkması ve dolandırılmama ön ayak olmanız bir sürü soru işareti bırakmıyor mu?
5. açık açık adresi olan yere yarın bir kargo firması dolandırıcılara ürünlerini teslim edecek. bunu herkes biliyor ama kimse işlem yapmıyor garip değil mi *
6. maddi bir kaybım olmamıştır banka şüpheli işlem olarak kaydedip yeni kartı yollayacak fakat hepsiburada şahsım adına son bulmuştur. gerekirse konunun üzerinede giderim hatta bir zahmet hangi kargo firması olduğunu söylerse hepsiburada kargo firmasını arayıp teslim ettiği kişinin fotoğrafını çekmesini isteyeceğim.