12 Ekim 2019 Cumartesi

İphone'larda kamera için beklenen özellik geldi

Apple’ın geliştiricilere sunduğu iOS 13.2 Beta 2 ile gelen yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. Yeni emojilerden ana ekran düzenlemesinin değişmesine kadar onlarca yeniliğe ek olarak, iPhone kamera uygulaması için beklenen adım attı.
Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarda fotoğraf ve video çekim çözünürlüğünü değiştirmek oldukça basit. Kamera uygulamasına yer alan Ayarlar ikonuna tıklayarak fotoğraf ve video çekim çözünürlüğü hemen değiştirilebiliyor

iPhone kamerası artık çözünürlük değiştirme imkanı sunuyor

iOS cihazlarda yani iPhone ve iPad’de ise bunu yapmak mümkün değil. Diğer uygulamalar ile benzer şekilde kamera uygulamasının ayarlarında değişiklik yapmak için işletim sisteminin Ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor.
🤯 It happened! Now in iOS 13.2 Beta 2 you can change the video resolution and frame rate right in the camera app just by tapping on the setting! 🤩

Why this incredible "Pro" feature is available on other not so "Pro" iPhones? 😮
324 kişi bunun hakkında konuşuyor
Kullanıcıların bu talebine yıllar sonra cevap veren Apple, iOS 13.2 Beta 2 sürümünde çözünürlüğün doğrudan kamera uygulamasından değiştirilmesine imkan tanıdı. Yani, bu özellik iOS 13.2 ile birlikte tüm kullanıcılara sunulacak.
Üzücü olan detay ise çözünürlük ve kare saniye hızını kamera uygulamasından değiştirme özelliği sadece iPhone 11 modellerine gelecek gibi görünüyor. En azından Beta sürümünde sadece bu modellerde kullanılabiliyor. Beklentimiz Apple’ın bu özelliği iOS 13 güncellemesini alan tüm modellere getirmesi.