11 Kasım 2019 Pazartesi

Escobar'ın bilinmeyenlerini anlattılar: Gecelikler, seks oyuncakları, silahlar


Pablo Escobar'ın yakalanmasına yardım eden iki narkotik ajanı Steve Murphy ve Javier F. Pena, ünlü uyuşturucu baronu ile ilgili yeni bir kitap kaleme aldı. İkili yeni kitaplarında 1993'te öldürülen uyuşturucu kaçakçısı Escobar'ın bilinmeyenlerini anlattı.teve Murphy ve Javier F. Pena adlı iki federal ajan, dünyanın en zengin insanlarından biri olan uyuşturucu baronu Escobar'ı yakalamak ve Kolombiya hükümetinin Medellin kartelini ortadan kaldırmasına yardım etmek amacıyla ülkeye gönderilmişti.


Manhunters: How We Took Down Pablo Escobar (İnsan Avcıları: Pablo Escobar'ı Nasıl Yakaladık?) adını verdikleri kitapta uyuşturucu baronunun yaşamını detaylıca anlatıyor.

Kitaba göre Hotel Escobar ya da Club Medellin adıyla anılan ‘hapishane’de, jakuzi, bar, şelale ve bir futbol sahası bulunuyordu. Escobar'ın ofisinde de dantelli gecelikler ve cinsel oyuncaklar bulunduğu ve bunların hepsinin masanın üzerine düzenli bir şekilde dizildiğini kitapta yer alıyor.

Yine kitaba göre aynı yerde asla iki gece üst üste uyumayan ve sürekli yer değiştiren Escobar, partiler vermek için de çevredeki kulübeleri kullanırmış.

O dönemde dünyanın en çok aranan adamlarından olan Escobar'ın, zenginliğiyle hava atmayı sevdiği de kitapta aktarılanlar arasında. Kitapta yer alan fotoğraflarda, Escobar'ın paraları ve tamamen altından tabancası da göze çarpıyor.

Escobar 2 Aralık 1993'te evinin damında CIA ve Kolombiya güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada vurularak öldürülmüştü.