9 Kasım 2019 Cumartesi

Netflix İMDB puanı en iyi 20 filmi! Netflix en çok izlenen filmleri

Netflix’te yayınlanan en iyi 20 filmin İMDB puanı belli oldu. 


Bu filmler Netflix’in en çok izlenen filmleri arasında yer alıyor. 

Listenin ilk sırasında Netflix’in özel yapımı BLACK MİRROR: BANDERSNATCH yer alıyor.


En güzel ve kaliteli filmleri izlemek isteyenler son yıllarda Netflix kullanmaya başladı. Hemen her tür filmi içerisinde barındıran Netflix, sinema severlerin gözdesi haline gelmeyi başardı. Netflix’te yer alan en iyi 20 film listesi belirlendi. 

Netflix’in En İyi 20 Filmi Netflix’in en iyi 20 film listesinde birbirinden önemli yapımlar yer alıyor. 

BLACK MİRROR: BANDERSNATCH (2018) – IDMB: 8.9 En çok izlenen Netflix dizilerinden olan Black Mirror’un filmi de çekildi. Black Mirror: Bandersnatch ismiyle izleyicilere sunulan film 1980’li yıllarda geçmektedir. 

TRİPLE FRONTİER (2019) – IDMB: 8.9 Kolombiya polisiyle uyuşturucu çeteleri arasındaki mücadelenin gösterildiği filmde, yıllardır uyuşturucuyla karşı mücadele eden en iyi 5 polisin hikayesi anlatılmaktadır. 


GALAKSİNİN KORUYUCULARI (GUARDIANS OF THE GALAXY – 2014) – IDMB: 8.1 Filmin hikayesi tamamıyla uzayda geçmektedir. Galaksinin Koruyucusu filminde Star-Lord’un bir küreyi çalması ve ardından düşman Ronan ile yaşanan olaylar anlatılmaktadır. 

KARAYİP KORSANLARI SERİSİ (2003 – 2017) – IDMB: 8.0 Aksiyon ve macera türünde karşımıza çıkan Karayip Korsanları serisi, izlenmesi gereken en iyi filmlerdendir. Seride korsan Jack Sparrow’un başından geçenler anlatılmaktadır. 

DİRİLİŞ (THE REVENANT – 2015) – IDMB: 8.0      Leonardo DiCaprio’nun başrolünde yer aldığı Diriliş filmi, 12 dalda Oscar adayı olmuştur ve “En İyi Erkek Oyunu” dalında Oscar kazanmıştır. 

GEÇMİŞİ OLMAYAN ADAM (2002) – IDMB: 7.9 Aksiyon filmi severlerin çok beğeneceği Geçmişi Olmayan Adam adlı filmde, öldü zannedilen bir CIA ajanının yeniden gelmesi anlatılmaktadır. 

SHERLOKS HOLMES SERİSİ (2009 – 2011) – IDMB: 7.6 Sherloks Holmes serisi Netflix’te yer alan en iyi aksiyon ve macera filmleri arasındadır. 

GÖREVİMİZ TEHLİKE 5 (2015) – IDMB: 7.4 Başrolünde Tom Cruise’nin yer aldığı Görevimiz Tehlike serisi, müzikleri ve hikayesiyle en beğenilen filmler arasına girmiştir. 

JOHN WİCK (2014) – IDMB: 7.3 John Wick serisi 3 film olarak çekilmiştir ve filmde John Wick adındaki seri katilin mücadelesi işlenmektedir. 

SİHİRBAZLAR ÇETESİ (NOW YOU SEE ME – 2013) – IDMB: 7.3 Dünyanın en iyi 4 sihirbazının bir araya gelip bir kişiye banka soydurması ve bu sihirbazların peşindeki FBI ajanlarının hikayesi anlatılmaktadır. 


JACK REACHER (2012) – IDMB: 7.0 Filmde eski asker Jack Reacher’in hikayesi anlatılmaktadır. 

HAYDUT KRAL (OUTLAW KING – 2018) – IDMB: 7.0 Netflix için özel olarak çekilen dizide, İngiltere Kralı 1. Edward’ın mücadelesi ve fedakarlıkları işlenmektedir.

 İTALYAN İŞİ (THE ITALIAN JOB – 2003) – IDMB: 7.0 Dünyanın en iyi soygununu planlayan bir grup insanını hikayesi anlatılmaktadır. 

DÜNYALAR SAVAŞI ZOMBİ (WORLD WAR Z – 2013) – IDMB: 7.0 Zombi filmleri arasında en iyisi olduğu düşünülen Dünyalar Savaşı Zombi filminde, Zombi Gerry Lane ve ailesinin hikayesi işlenmektedir. 

DÜŞMANI KORURKEN (SAFE HOUSE – 2012) – IDMB: 6.8 Genç bir CIA ajanı olan Matt Weston en tehlikeli katillerden birinin peşine düşer. Aksiyon macera tarzında olan film, Netlflix’in en beğenilen filmleri arasındadır.

 MOGLİ: ORMAN ÇOCUĞU (MOWGLİ LEGEND OF THE JUNGLE – 2018) – IDMB: 6.5 Mogli: Orman Çocuğu filmi kitaptan uyarlanan bir filmdir. Filmde ormanda yaşayan bir çocuğun hikayesi anlatılmaktadır. 

HIZLI VE ÖFKELİ 8 (FAST & FURIOUS 8 – 2017) – IDMB: 6.5 Hızlı ve Öfkeli serisinin 8. Filminde bir siber örgütün Dom ile çalışmak istemesi ve Dom’un bu iş için ailesini geri planda bırakması anlatılır.

 BRİGHT (2017) – IDMB: 6.4 Bright filminde insanlar, orklar, elfler ve periler bir arada yaşamaktadır. Wark ve ork Jakoby unutulduğu sanılan kutsal bir emanetin peşine düşerler. 

POLAR (2019) – IDMB: 6.3 Netflix’in özel yapımlarından olan Polar, 2019 yılının en iyi filmleri arasında gösterilmektedir. T