19 Aralık 2019 Perşembe

Ronaldo'nun bir ekşi sözlük yazarına 10000 dolar göndermesi

kaynak: https://eksisozluk.com/entry/99326920


direkt sonucu paylaşıp banka hesabımı ekliyorum. buyrunuz
okumak isteyenleri aşağıya davet ediyorum.
öncelikle epey şaşkınım. çünkü böyle bir şeyi beklemiyordum. dünkü golünden sonra bu sabah ona gördüğüm rüyayı anlattım(ss). tabii gördüğünüz üzere derdimi anlatmak için yarım yamalak ingilizceme güvenmeyerek google çeviriyi kullandım. tabii goole servislerinin bir anda çökmesi beni sinirlendirdi. (bkz: 19 aralık 2019 google servislerinin çökmesi)

önce türkçe yazdım, sonra ingilizce sonra da belki okur diye portekizce yazdım. beklemeye koyuldum. tabii fark ettiyseniz "dollar" yazmışım türkçe'de bile. bizde o kadar eksik ki yazarken çok heyecanlıydım... anlamsız bir heyecandı belki de. belki de göndermeyecekti belki de zibilyon tane mesajın arasından sıyrılıp mesajımı okuyacaktı... yerli yersiz kendime güvenim gelir böyle. mesajları attıktan sonra keşke ingilizce bilseydim de kendim yazsaydım o cümleleri. yahu salakça bir çeviriyi kim okurdu?
"ben görmek seni rüyamda, o golü falan"
beklemeye koyuldum. böyle yerli yersiz heyecanlanmam da meşhurdur hani. bir keresinde dünya'ya meteor düşecekmiş denildiğinde başıma düşer diye heyecanlanmıştım. yani o olasılıkla bu mesaja cevap alma olasılığım hemen hemen aynıydı belki de...
öylece uzun uzun hayaller kurarken bir anda telefonum titredi. "yok oğlum, olmaz öyle şey. yok lan! muhtemelen saçma salak sitelerden eskort bildirimleri gelmiştir( evet sebebi sırf o saçma sapan siteler) veya bankadan borcunuzu ödemediğiniz takdirde diye gelen uzunca bir mesaj..."
bunları düşünüp telefonuma uzanmadım bile. sonra bir mesaj daha geldi. "işi düşmüş biri mesaj atmıştır dedim. " bugün dinlenmek istiyorum deyip telefonumu tam kapatacakken şu mesajla karşılaştım.

korkudan elim ayağım birbirine girdi ve telefonumu düşürdüm. ekranı kırıldı. lan bunu nasıl ödeyecektim? zaten zar zor almıştım. yarım yamalak ekrandan gelen mesajı tekrar tekrar okudum. 2 3 defa google çeviriye çevirttim. acaba yanlış mı okuyordum?

her şeyi geçtim bu bir rüyaysa bu telefonum kırıldı ve ben bunu nasıl yaptıracağım? rüya değilse 7 tane i phone 11 alıp hergün birini kullanacağım. böyle de vizyon sahibi biriyim işte!

banka hesabımı kontrol ettiğimde gelen para gerçekti. hiç olmadığı kadar gerçekti...

teşekkürler ronaldo. siz messi mi ronaldo mu diye tartışmaya devam edin. bazı kahramanlar pelerin takmazlar.