9 Ocak 2020 Perşembe

CEMEVLERİNİN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YEMEK DAĞITMASI

üniversitelerdeki yemekhane problemlerinden sonra sosyal sorumluluk olarak yapıldığını düşündüğüm, üniversite kimliği ile istanbul'daki cem evlerine giden öğrenci arkadaşlara ücretsiz yemek verilme olayı.

"sevgili öğrenci arkadaşlarımız; her türlü ihtiyacınız için pir sultan abdal kültür derneğimizin genel merkezine, şubelerine ve cemevlerine başvurabilirsiniz. bir tas aşımız varsa sizlerle paylaşırız. ders çalışmak isterseniz derneğimize bağlı mekanları kullanabilirsiniz. kalacak yer ve başka ihtiyaçlarınız varsa sizleri yönlendirebiliriz. gücümüz yettiğince ve elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırız. milliyetiniz, dininiz, inancınız, kimliğiniz, düşünceniz ne olursa olsun rahatlıkla yanımıza gelebilirsiniz. alevi, sünni, müslüman, hristiyan, türk, kürt, ermeni, arap ve başka hangi kimlikten olursanız olun bizim için fark etmez. derdinizi paylaşacak birilerini ararsanız gönlümüz size açıktır."

facebook linki

desteklenirse belki ihtiyacı olan öğrenci arkadaşların haberi olur gençler. sevgiler.

edit : böyle güzel, duyarlı, ahlaklı yardımların altında maraz arayan, artniyetli yorum yapan arkadaşlar yaptığınız şeyi tasvip etmiyorum. oturduğunuz yerden insanların algılarını ve duygularını hasara uğratmayın. önce gidin bir kap yemeklerini yiyin. emin olun kapıları sizlere de açıktır.