27 Şubat 2020 Perşembe

Çin’e Göre Türkiye’nin En Zengin İnsanı Bilinenden Farklı Bir Kişi

ABD merkezli Forbes dergisinin hazırladığı milyarderler listesine göre Türkiye’nin en zengin insanı 5 milyar dolarlık servetiyle Erman Ilıcak. Ancak Çinli Hurun Araştırma Şirketi tarafından hazırlanan 2020 Hurun Küresel Zengin Listesi’nde başka bir isim Türkiye’nin en zengin insanı olarak gösteriliyor.
Dünyanın dört bir tarafından kuruluşlar, dünyanın en zengin insanları listesi oluşturmaya devam ediyor. İş insanlarının toplam servetleri ile hazırlanan bu listelerde dönem dönem bazı farklılıklar olabiliyor. 
Zenginler listesindeki bir fark da Türkiye’nin en zengin insanı konusunda ortaya çıktı. ABD merkezli Forbes’in hazırladığı liste ile Çinli rakibi Hurun Araştırma Şirketi'nin hazırladığı liste, Türkiye’nin en zengin insanı konusunda ayrılığa düştü.
Forbes’in 2019 yılında yayınladığı listeye göre Türkiye’nin en zengin insanı 5 milyar dolarlık servetiyle Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak. Ancak Çinli Hurun Araştırma Şirketi tarafından hazırlanan “2020 Hurun Küresel Zengin Listesi’nin ilk sırasında, Forbes'a göre 3.4 milyar dolarlık serveti bulunan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker yer alıyor. 
Türkiye'nin en zengin insanı