18 Şubat 2020 Salı

iphone'un garibanlar için ucuz fiyattan satacağı iddaa edilen iPhone SE 2 nin çıkış tarihi belli oldu

Apple'ın yaklaşmakta olduğu iddia edilen yeni telefonu "iPhone SE 2" ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Almanya merkezli bir internet sitesi, Apple'ın 31 Mart'ta bir etkinlik düzenleyeceğini ve yeni iPhone'u da bu etkinlikte tanıtacağını açıkladı. İddialarını doğrudan Apple'a dayandıran internet sitesi, teknoloji tutkunlarını heyecanlandırdı.
ABD merkezli teknoloji devi Apple şu sıralar, yeni bir telefon modeliyle gündemde. Şirket yetkililerinin bugüne kadar herhangi bir açıklama yapmadığı bu telefon, uzunca bir süredir teknoloji sektörünün gündemine oturmuş durumda. Uygun fiyatlı bir iPhone olarak karşımıza çıkacak telefonun ya iPhone 9 ya da iPhone SE 2 olarak isimlendirileceği düşünülüyor.
Apple, geride bıraktığımız 5 yılın 4'ünde, mart aylarında özel bir etkinlikle karşımıza çıktı. Bu nedenle teknoloji tutkunları, şubat ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte bir beklenti içerisine girdiler. Şimdiyse Almanya merkezli bir internet sitesinin ortaya attığı iddialar, teknoloji tutkunlarının beklentisinin boşuna olmadığını ortaya koyuyor. Çünkü iddialara göre Apple, 31 Mart Salı günü özel bir etkinlik düzenleyecek.
iPhone SE 2
İddialara göre Apple, 31 Mart'ta düzenleyeceği etkinlikten birkaç gün sonra, 3 Nisan'da yeni telefonunu piyasaya sürecek. Söz konusu internet sitesi, iddiaların doğrudan Apple'dan sızdığını ve güvenilirlik açısından herhangi bir şüphe duymadığını belirtiyor. Yine de söz konusu internet sitesinin daha önce Apple'a yakın kaynaklara dayanarak isabetli bir tahminde bulunmadığını belirtelim.