29 Mart 2020 Pazar

Netflix Film Önerileri - En İyi Netflix Filmleri - Netflix'te Ne İzlesem?

Netflix film önerileri - Netflix film izleme platformu birçok başarılı yapımı kendi yapımcılığı altında üretmeye devam ediyor. Yaklaşık 5 yıldır orjinal filmlerini de çeken Netflix akıllı cihazlarda izlenebiliyor. Gerek smart tv'niz, gerek oyun konsolunuz, gerekse masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarınız, Netflix sayesinde birer sinema salonuna dönüşebilir. Bazı Netflix filmlerini bir öneri olarak sizler için haberleştirdik. Sizler için derlediğimiz bazı Netflix film önerilerini ve filmlerle ilgili kısa açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz. 

The Platform (2019) Her katta bir hücre ve her hücrede 2 kişi yer yaşıyor. Dikey bir hapishanede, en üst kattan en alt kata yiyecek gönderilmektedir. Üst katlarda olanlar yemeklerin en iyilerini yerken aşağıda kalanlar ise üstekilerin artıkları ile idare etmek zorundadır. Kahramanımız Goreng ise bu düzeni değiştirmek için bir adım atacaktır. Netflix filmleri arasında mutlaka izlemeniz gereken bir yapım olan The Platform’un oyuncu kadrosunda Ivan Massague, Anronia San Juan ve Zorion Eguileor yer almaktadır. 

Bird Box (2018) Bird Box, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu ediyor. Her şey tam beş yıl öncesinde başlar. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmaz. Nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalan aile, bugünlere her adımlarını planlayarak gelir. Ailesini güvende olabilecekleri bir yere götürmenin hayalini kuran Malorie ve çocukları için artık gitmedir. Ancak bu yolculuk oldukça tehlikelidir. Tek bir hataları ölümlerine sebep olacaktır. Her şeyden önemlisi de yolculuk sırasında ne olursa olsun gözlerinin bağlı olması gerekir. Zekalarına ve geliştirdikleri duyma yetilerine güvenerek çıktıkları bu yolculukta Malorie ve çocukları yalnız değildir. Peki onların peşinde olan insan mı, hayvan mı, yoksa bir canavar mıdır? 

The Highwaymen (2019) FBI ve en son adli tıp teknolojisinin tüm gücü bile ülkenin en kötü şöhretli suçlularını yakalamak için yeterli olmamaktadır. Teknolojinin altından kalkamadığı bu iş için, emekliye ayrılmış iki eski Teksas korucusundan yardım istenir. 1934'te Frank Hamer ve eski ortağı Maney Gault, Bonnie ve Clyde'ı yakalamak için emeklilikten geri dönerler. Bonnie ve Clyde döneminden önce görevden ayrılmış olan ikili, suç çılgınlığına son vermek için özel soruşturmacı olarak görevlendirilmiştir. Çiftin 13 cinayetin yanı sıra birkaç soygun ve hırsızlık yaptığı bilinmektedir. İçgüdülerine ve eski usul yöntemlerine güvenmek zorunda olan ikili işe koyulur. Amerikan suç tarihinin en ünlü suçluları ile girişilen kedi fare oyunu böylece başlamış olur. Hamer ve Gault, gangster çifti yakalamak için bütün detayları incelikle hesaplamak zorundadır... 

Marriage Story (2019) Amerikan bağımsız sinemasının en önemli yönetmen ve senaristlerinden Noah Baumbach‘ın yeni filmi, biten bir evliliğin kronolojisini mercek altına alıyor. Adam Driver ve Scarlett Johansson‘ın canlandırdığı Charlie ve Nicole, ayrılmaya karar verdiklerinde, her ne kadar birbirlerini sevmeye devam edere ve anlaşarak ayrılabilecekken, sistemin düşmanlaştırdığı iki insana dönüşüyorlar. İkilinin olağanüstü performanslarına Laura Dern, Alan Alda ve Ray Liotta gibi isimlerin eşlik ettiği film, izleyebileceğiniz en içten, en doğal ve en gerçek ayrılık filmlerinden… 

Beasts of No Nation (2015) Jane Eyre uyarlamasıyla uluslararası sinema arenasında parlayan ve True Detective diziyle de dikkatleri üzerine toplayan genç yönetmen Cary Fukunaga'nın Uzodinwa Iwala'nın aynı adlı eserinden beyazperdeye taşıdığı filmde, Afrika ülkesindeki iç savaşta savaşması için ailesinden kopartılan çocuk asker Agu’nun öyküsü anlatılıyor. 

The Irishman (2019) Martin Scorsese’nin yönettiği, Robert de Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’nin rol aldığı film, geçtiğimiz yıl öne çıkan yapımlardandı. Bir mafta tatikçisi olan Frank Sehheran’ın hayatına odaklanan film, ABD tarihinin en gizemli suç olaylarından olan işçi lideri Jimmy Hoffa’nın öldürülmesini anlatıyor. Dolemite Is My Name (2019) Craig Brewer Eddie Murphy‘nin geri dönüşünü müjdeleyen Dolemite Is My Name, 1970’lerde bir fenomene dönüşmüş komedyen ve rap öncüsü Rudy Ray Moore ve alter-egosu Dolemite’in hikayesini anlatıyor. Dönemi yansıtan göz kamaştırıcı görselliği ve özellikle de çiçeği burnunda Oscar ödüllü Ruth E. Carter‘ın kostüm tasarımlarıyla öne çıktığı söylenen filmi Netflix’te izleyebilirsiniz!

High Flying Bird (2019) Steven Soderbergh Günümüzün en üretken yönetmenlerinden olan Steven Soderbergh, 1990’lardan bu yana hem farklı türler denemeyi hem de en yeni teknikleri filmlerinde uygulamayı seven bir sinemacı. Soderbergh’in ilk Netflix orijinal filmi High Flying Bird de, yönetmenin bu iki özelliğini de taşıyor: Basketbol dünyasının menajerlik boyutuna ve sporun bir endüstriye dönüştüğü günümüz ortamına eleştirel bir bakış atan film, bir spor filmi. Diğer yandan Soderbergh, filmin tamamını iPhone kamerasıyla çekerek, Hollywood için olmasa da kendi kariyeri için bir ilke imza atıyor. 


Cargo (2017) Korkunç bir salgın baş gösterir ve ailesiyle mutlu bir hayat yaşamakta olan Andy karısının zombiye dönüşmesini izlemek zorunda kalır. Eşini kaybettikten sonra, kırsal Avustralya’da çocuğuyla bir başına kalan baba, karısının kendisini ısırması sonucu zombi virüsünü almıştır ve 48 saat içinde bir zombi olacaktır. Şimdi en önemli amacı, henüz daha bebek olan çocuğu Rosie için yeni bir yuva aramak ve onu, 48 saat içinde dönüşeceği yaratıktan korumaktır... 


Triple Frontier (2019) Beş eski Özel Kuvvetler operasyon askeri, Güney Amerika'nın seyrek nüfuslu sınır bölgesinde bir soygun planlamak için bir araya gelir. 5 kişilik bu ekibin hedefi, şiddetiyle tanınan, zengin bir kartelin servetidir. Bu isimsiz kahramanlar prestijli kariyerlerinde ilk defa bu tehlikeli misyonu ülkeleri için değil, kendileri için üstleniyorlardır. Ancak olaylar beklenmedik bir dönüşle birlikte kontrolden çıkmaya başlar. İncelikli planları devasa bir kaosun içinde kaybolup gitmeye başladığı zaman bu beş üstün nitelikli adamın yetenekleri, sadakatleri ve ahlakları, hayatta kalmak için verdikleri zorlu mücadele sırasında kırılma noktasına itilecektir... 


The King (2019) İngiliz edebiyatı ve dünya edebiyatının önde gelen isimlerinden William Shakespeare’in bazı oyunlarından esinlenen The King filmi, Hal adlı asi bir prensin elindeki tüm imkanları reddedip halkın içinde yaşamaya başlaması ve ardından ülkenin yönetimini üstlenmek zorunda kalması anlatılır. The King filmi, Avustralyalı yönetmen David Michôd imzası taşıyor. 


The Endless Trench (2019) Gerçek olaylardan uyarlanan son yılların en iyi Netflix filmleri listesinde izleyicilerden tam not alan The Endless Trench, İspanya iç savaşı sırasında yaşanan dram dolu bir hikayeyi anlatmaktadır. Filmde, İspanya İç Savaşı'nda Cumhuriyetçileri destekleyen bir adam, ortaya çıkan misillemelerden korkarak 30 yılı geçen bir süre karısının desteğiyle evinde saklanmak zorunda kalır. 


Spectral (2016) ABD’nin en önemli kentlerinden bir tanesi olan New York, şehrini ele geçirmek isteyen doğaüstü güçlerle savaşmaları için bir araya getirilen özel harekat ekibi şehir merkezine gönderilir. Şehri kurtarmak için tek çare bu ekiptir. Aksiyon ve bilim kurgu türünde izlenebilecek Spectral, zevkle izlenecek bir yapım.

 http://www.kamuajans.com/faydali-bilgiler/netflix-film-onerileri-en-iyi-netflix-filmleri-netflix-te-ne-izlesem-h547827.html