4 Mart 2020 Çarşamba

TBMM'DE ÇOK BÜYÜK KAVGA ÇIKTI YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU

kaynak: sozcu.com.tr

TBMM’de CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un konuşması sırasında AKP’li millletvekilleri sıralara vurdu. AKP’li bazı milletvekillerinin kürsüye yürümesi üzerine CHP’li vekiller de karşılık verdi.
Fotoğraf: Sözcü – Zekeriya Albyarak
Çıkan karmaşada vekillerin yumruklaştığı görülürken o anlar cep telefonu kamerasına kaydedildi.
Kavgaya dönüşen sözlü atışmalar sonrası Meclis Başkanı oturuma ara verdi.
Fotoğraf: Sözcü – Zekeriya Albyarak
ÖZKOÇ NE DEMİŞTİ?
Özkoç bugün düzenlediği basın toplantısında “Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti'nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez” demişti.
Fotoğraf: Sözcü – Zekeriya Albyarak

KAVGANIN ARDINDAN PAYLAŞTI
Özkoç, Mecli’teki kavganın ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Ben bir kişinin değil, milyonların sesiyim… Tehditler, yumruklar bizi yıldıramaz… Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam, Türkleriz… Biz lekesizleriz. Ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Fotoğraf: Sözcü – Zekeriya Albyarak
ŞENTOP KAVGA SONRASI AÇIKLAMADA BULUNDU
Meclis Başkanı Mustafa Şentop, kavga sonrası basına yaptığı açıklamada Özkoç için şu ifadeleri kullandı:
* Bu ifadeleri kullanan zatı kınıyorum. Herkes sorumluluğunun bilincinde olmalıdır. Uzun yıllardır ben de siyaset yapıyorum. Görüşümüzü hakarete düşmeden, ihtiyaç hissetmeden ifade edebiliyorsunuz.
Fotoğraf: Sözcü – Zekeriya Albyarak
* Bir de işin başka boyutu var. Genel başkanlar düzeyinde farklı tartışma vardır. Genel başkana genel başkan yanıt verir. Bu konuda ben bütün siyasi partilere, bu tür kötü ifadelere, hakaretlere, sözlere imkan vermeyeceğimi belirtiyorum.