4 Nisan 2020 Cumartesi

Ünlü yatırımcıdan korkutan uyarı:

Ünlü yatırımcı Jim Rogers, piyasalarda yaşanabilecek diğer bir çöküşün yakın olduğunu, daha en kötünün yaşanmadığını vurguladı.

Küresel hisse senetleri küresel finans krizinden bu yana kaydedilen en büyük çeyreklik kaybın ardından toparlanmaya çalışırken, ünlü yatırımcı Jim Rogers henüz en kötüsünün gelmediğini savundu.
Rogers Holdings Inc. yönetim kurulu başkanı Rogers, aşırı kötümserliğin ardından piyasalardaki mevcut sıçramanın bir süre devam edebileceğini ancak diğer bir çöküşün eli kulağında olduğunu söyledi.
3'LÜ SORUN
Ünlü yatırımcı olası diğer bir çöküşün sebebi olarak koronavirüs kaynaklı ekonomik hasar, yüksek borç seviyeleri ve arttığında olumsuz etki edecek düşük faizlerden oluşan üçlü sorunu işaret etti.
Roger, telefon mülakatında "Gelecek birkaç yıl içerisinde hayatımda göreceğim en kötü ayı piyasasını yaşayacağımızı düşünüyorum." dedi.
Hisse senetleri yılın ilk üç ayında piyasaları etkisi altına alan resesyon endişeleriyle sert düştü. Küresel gelişen ve gelişmiş piyasa hisse göstergesi, tüm dünyada hükümetlerin ekonomileri canlandırmak için trilyonlarca dolar vermesi ve merkez bankalarının faiz indirimlerine karşın 2008'den beri en kötü çeyreğini kaydetti. 
Ancak Rogers, ayı piyasası beklentilerini ilk kez paylaşmıyor. George Soros ile 1970'li yıllarda Quantum Fonu'nu kuran yatırımcı 2018 yılında da ayı piyasasının eli kulağında olduğunu söylemişti.