17 Haziran 2020 Çarşamba

Netflix Türkiyenin abone sayısı ve geliri belli oldu

Netflix Türkiye kullanıcı sayısı ve geliri

Bu kapsamda Netflix’in abone sayısında ve buna bağlı olarak gelirlerinde ciddi bir artış yaşandı. CompariTech tarafından paylaşılan 2020’nin ilk çeyreğine ait raporlar bunu açıkça gözler önüne seriyor. 2019 yılının sonuna gelindiğinde 167 milyon aboneye sahip olan platform, Nisan 2020 itibariyle 183 milyon aboneye ulaştı.
Netflix aboneliği
Türkiye’deki durum: 2020’nin ilk çeyreğinde 200 bin civarında yeni abone kazanan Netflix’in ülkemizdeki abone sayısı 1.7 milyonu geride bıraktı. Bu kapsamda ilk çeyrekte ülkemizde 53 milyon dolar civarında bir gelir elde eden Netflix’in ikinci çeyrek sonunda ülkemizde 1.9 milyondan fazla aboneye sahip olması bekleniyor.
Tabi, salgının Netflix’in abone sayısı ve geliri üzerindeki gerçek etkisini görmek için ikinci çeyrek verilerinin açıklanması gerekiyor. Bu şekilde bir büyüme ile 200 milyon abonenin geride bırakılması oldukça kolay. Ancak, birçok ülkede normal hayata geçişin başlaması ve insanların günlük hayattaki işlerine dönmesi nedeniyle abone sayısındaki artışta ciddi bir yavaşlama söz konusu olabilir.