18 Haziran 2020 Perşembe

Netflix'te son 2 haftanın en popüler yapımları belli oldu

Popüler içerik platformu Netflix, bir süredir yerli yapımlara da önem veriyor. Orijinal Türk yapımı işlerin yanı sıra, kendisinden bağımsız yerli yapımları da bünyesine katmaya devam ediyor. Bu adımın da yanlış olmadığını Netflix’te en çok izlenen yapımlar listesinde görebiliyoruz.

1 – Biz Böyleyiz

Berrak TüzünataçEngin Öztürk ve Şebnem Bozoklu’nun başrollerini paylaştığı Biz Böyleyiz filmi, Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında bir süredir ilk sırada yer alıyor. Yönetmenliğini Caner Öztürk‘ün yaptığı filmin konusu, yıllardır görüşmeyen bir grup çocukluk arkadaşının tekrar bir araya gelmesiyle başlıyor. Ocak ayında vizyona giren film; 370 bin kişi tarafından seyredildi ve 7 milyon liradan fazla hasılat elde etti. Yapımın IMDB puanı ise 6,0 oldu.
Netflix'te en çok izlenen yapımlar

2 – Snowpiercer

Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında ikinci sırada Snowpiercer’ı görüyoruz. Dizi dünyanın gelecekte karşılaşabileceği kurgu bir senaryo üzerinde ilerliyor. Dünya buzullarla kaplandığında hayatta kalabilen insanlar dünyanın çevresini dolaşan büyük bir trende yaşıyor. Ancak bir trende birlikte yaşamak teoride düşünüldüğünden daha zor olabilir. Bölümlerin süresi ise yaklaşık bir saat oluyor.

3 – 365 Gün

Netflix’te en çok izlenen içerikler arasında üçüncü sırada yer alan filmin konusu; bir mafya liderinin, bir iş kadınını kaçırıp hapsetmesiyle başlıyor. Mafya lideri, kadına da kendisine aşık olması için bir yıl süre tanıyor. Polonya yapımı bu filmin IMDB puanı ise 3,8 oldu.
Netflix'te en çok izlenen yapımlar

4 – Behzat Ç.

Listenin dördüncü sırasında ise Behzat Ç. karşımıza çıkıyor. Dizinin yayımlanmasının üzerinden hayli zaman geçtiğini düşünecek olursak, Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında üst sıralarda yer alması biraz şaşırtıcı diyebiliriz. Öte yandan dizinin hala sosyal medya paylaşımlarına konu olduğunu da söyleyebiliriz.
Netflix'te en çok izlenen içerikler

5 – Son Hava Bükücü

2010 yılında çıkan ve üzerine sosyal medyada fazla paylaşım yapılan Son Hava Bükücü filmi, Netflix’te en çok izlenen yapımlar içerisinde karşımıza çıkıyor. Fantastik ve aksiyon türündeki film, 1 saat 45 dakika süreye sahip ve herhangi bir yaş sınırı da bulunmuyor.
Netflix'te en çok izlenen içerikler

6 – Curon

Listenin altıncı sırasında ise gerilim türünde bir İtalyan dizisi bizleri karşılıyor. Curon; 17 yıl sonra bir kadının, ergen yaştaki ikiz çocuklarıyla memleketine dönmesiyle ve sonrasında gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Yeni bir Netflix Orijinal yapımı olan bu dizi, 7 bölümden oluşuyor.
Netflix'te en çok izlenen yapımlar

7 – Orman

Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında yer alan bir başka Polonya yapımı iş de Orman oluyor. Netflix Orijinal dizilerinden Orman’da; bir cinayette ortaya çıkan kanıtın, bir savcıya, 25 yıl önce ortadan kaybolan kız kardeşinin yaşıyor olma ihtimalini düşündürüyor. Konusunun başlangıcı bu şekilde olan dizi, 6 bölümden oluşuyor.

8 – Da 5 Bloods

Listenin sekizinci sırasında ise Da 5 Bloods karşımıza çıkıyor. Afro-Amerikalı 4 gazinin, komutanlarının cesedini ve gömülü altınlarını bulmak için tekrar Vietnam‘a dönmeleriyle başlayan filmin yönetmen koltuğunda ise Spike Lee oturuyor. 2 saat 30 dakika süreye sahip film, Netflix Orijinal filmlerinden biri olan yapım, platformda yerini kısa süre önce aldı.
Netflix'te en çok izlenen içerikler

9 – The Last Days of American Crime

Platforma geçtiğimiz günlerde eklenen Netflix Orijinal yapımı film, bugün Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında dokuzuncu sırada karşımıza çıkıyor. Filmin konusu; devletin kanunsuz işlerin sonunu getirecek zihin değiştiren bir sinyali devreye sokma planıyla ve bunun hemen öncesinde bir banka soyguncusunun tarihi bir soyguna katılmasıyla başlıyor. 2 saat 30 dakikaya yakın süreye sahip film, 18 yaş sınırına da sahip olarak karşımıza çıkıyor.
Netflix'te en çok izlenen yapımlar

10 – Prison Break

Yayınlanmasının üzerinden epey zaman geçen fakat platformda yakın zamanda yer alan bu yapım Netflix’te en çok izlenen içerikler arasında bir süredir zaman zaman yer almayı başarıyor. Hapishaneden kaçış hikayesiyle başlayan bu yapım, ülkemizde de en popüler yabancı dizilerden biri diyebiliriz. Dizinin IMDB puanı 8,3 oldu.

Bonus – Living with Yourself

Bugün size önerimiz, 2019 yılında Netflix’te yerini alan Living with Yourself isimli dizi oluyor. Bu dizi bilim kurgu türünde ve ilgi çekici de bir konuya sahip.

Dizinin konu odağında, iş ve sosyal yaşamında kötü günler geçiren bir adam bulunuyor. Bu kişiye, arkadaşı çok popüler bir spa merkezine gitmesini öneriyor. Diziyi ilginç olan nokta ise bu spa merkezinin aslında yasa dışı klonlama amacıyla çalışması oluyor. Merkezde; hafıza kopyalanıp, mükemmel dna dizilimine sahip klonlar üretiliyor. Ayrıca klonların oluşturulma kaynağı olan kişiler de öldürülüyor. Fakat dizinin ana karakteri için bu süreç farklı işliyor.