21 Eylül 2020 Pazartesi

Telefonda zaman geçirmek için ideal en iyi 7 oyun

 Teknoloji tüm alanları dönüştürmeye devam ediyor. Mobil penetrasyon her yıl ilerleme gösteriyor. Kimi zaman mekanikleriyle iş dünyasında yaratıcı fikirlere ilham kaynağı olan oyunlar, mobil pazarın büyük bir kısmını kaplıyor. Öyle ki dünya mobil oyun sektörü pazar büyüklüğünün 2019’da 140 milyar doları aştığı biliniyor. Popüler oyunların hem Android hem de İOS platformlarına uygun olarak sunulmasıyla mobil oyun sektörü büyümeye devam ediyor. Peki, sayısı milyonları bulan oyunların en çok hangisi can sıkıntısına iyi geliyor? Blog yazımızda can sıkıntısına iyi gelen oyunlar hangileri sorusuna yanıt arayanların işine yarayacak bir liste hazırladık.

Türkiye’de çoğunluğu 25-34 yaş arasında olmak üzere 32 milyon mobil cihaz kullanıcısı oyun oynuyor. Kimileri oynarken rahatlamak, stres atmak kimileri hafıza sorunları yaşamanın önüne geçmek için oyun oynamayı tercih ediyor. Özellikle de Covid-19 ile mücadele döneminde kendisinin ve çevresinin sağlığı için evde vakit geçirmeyi tercih edenler oyunları can sıkıntısının çözümü olarak görüyor. İşte, can sıkıntısına iyi gelen oyunlar:

1. Savaşçı ruhlular için PUBG Mobile

Bir adaya uçakla bırakılan 100 oyuncunun arasında birinci olmak için mücadele etmek üzerine kurulu olan PUBG Mobile oyunu uzun süredir oyun sektöründe gözde oyunlar arasında bulunuyor. App Store ya da Google Play Store’dan mobil cihaza indirilebiliyor. PUBG Mobile aparatları akıllı telefonları kontrol cihazına dönüştürüyor ve ateş ve tetikleme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. PUBG Mobile Android ve iOS telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

2. Hayatı planlı yaşayan doğa tutkunları için Hay Day

122 farklı ülkede en çok oynanan oyun olmayı başaran Hay Day, bir çiftlik kurarak ekin yetiştirmeye, hayvan büyütmeye ve gelen siparişleri sahiplerine ulaştırmaya dayanıyor. Oyuncuların saat saat çiftliğini kontrol etme gereği duyduğu oyun biraz da sabır gerektiriyor. Hay Day Android ve iOS telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

3. Otomobil tutkunları için Taksi Sim

Çok oyunculu oyun modu sayesinde arkadaş gruplarının eğlenceli vakit geçirebileceği Taksi Sim, çok sayıda şehir rotasını keşfetmeye olanak tanıyor. Farklı ülkelerden çok sayıda araba arasından taksiler seçilebilen oyunun grafikleri ve ses kalitesi dikkat çekiyor. En popüler taksi sürüş simülasyon oyunları arasında bulunan Taksi Sim, Android ve iOS telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

4. Duygusallar için The Sims Mobile

Electronic Arts tarafından geliştirilen Sims Mobile da can sıkıntısına iyi gelen oyunlar arasında bulunuyor. Ücretsiz oyun Sims Mobile kendinize has karakterler oluşturmanıza, ev tasarlamanıza ve ilişkiler kurmanıza olanak tanıyor. Sims’lerinizi istediğiniz gibi geliştirebileceğiniz oyun Android ve iOS ile uyumlu çalışıyor.

5. Hafıza geliştirmek isteyenler için Brain It On!

Fizik tabanlı bulmaca oyunu Brain It On, bulmaca alanında en iyi ücretsiz uygulama ve oyunlar arasında sayılıyor. Birden fazla yolla bulmacaların çözülebildiği oyunda kendi bölümlerinizi oluşturup başka oyuncularla paylaşabiliyorsunuz. Oyun Android ve iOS ile uyumlu çalışıyor.

6. Futbolseverler için eFootball PES 2020

Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcıları için sunulan futbol simülasyon video oyunu, gerçek dünyada oynanan önemli maçları oynamaya olanak tanıyor. Oyun, Efsane Ol modu ve kendi kulübünüzü kurabileceğiniz myClub gibi seçenekleriyle dikkat çekiyor. Oyun Android ve iOS cihazlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

7. Yolda canı sıkılanlar için Candy Crush

Facebook’ta oynanabilen Candy Crush aylık ortalama 45,6 milyon kullanıcı sayısı ile dikkat çekiyor.  Otobüslerde yolculuk ederken bu oyunu oynayan birilerini görme olasılığı yüksek. Oyun geliştiriciler benzer şekilde işleyen oyunlar geliştirdiyse de Candy Crush 2012’den beri en gözde oyunların başında gelmeye devam ediyor. Oyun Android ve iOS cihazlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.


https://blog.gittigidiyor.com/elektronik/can-sikintisina-iyi-gelen-ucretsiz-7-oyun

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme