27 Ocak 2021 Çarşamba

almanya şans oyunlarında en yüksek ikramiye olan 95 milyon euronun bir Türk e çıkması

 

avrupa'nın en yaygın sayısal loto oyunu olan  eurojackpot un 94.8 milyon euroluk ikramiyesi, kuzey ren vestfalya eyaleti'ne bağlı gütersloh kentinin rietberg kasabına yaşayan bir türk vatandaşına isabet etti. iha'nın haberine göre talihli türk, münster'deki westlotto genel merkezi'ne giderek, kuponunu doğrulattı.


westlotto genel müdürü andreas kötter yaptığı açıklamada, “kazanan, eurojackpot'u uzun süredir düzenli olarak oynuyordu. westlotto’nun ikramiyeyi kazananlardan sorumlu ekibi talihli kişiye, 90 milyon euroyu nasıl kullanmaya devam edeceği konusunda danışmanlık verecek. bu sadece yeni varlıkların kullanımı değil, aynı zamanda vergi ve yasal konuları da içeriyor” dedi.

kötter, talihlinin 18,75 euroluk bir kuponla 94.8 milyon euroluk ikramiyeyi kazandığını ifade etti. kötter, şanlı kişinin oynadığı numaraların 10, 19, 32, 36 ve 46 sayıları ile yedek sayılar olan 4 ve 6'yı doğru tahmin ederek, bu ikramiyeyi kazandığını belirtti. diğer taraftan büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin güvenlik gerekçesi ile açıklanmadı.
https://tr.sputniknews.com/amp/yasam/202101271043666045-almanyada-948-milyon-euroluk-buyuk-ikramiye-turk-vatandasina-isabet-etti/?__twitter_impression=true

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme