22 Ocak 2021 Cuma

Bedelli Askerlik Ücreti 2021' de Ne Kadar?

 


Bedelli Askerlik Ücreti 2021' de Ne Kadar?

2021 yılı bedelli askerlik ücreti 39 bin 788,64 Türk Lirası, dövizle askerlik bedeli ise, 4 bin 402,27 Euro olarak belirlendi. Bu bedeli ödemek isteyenlerden her yıl 145 bin kişi konu kapsamındaki imkandan faydalanabilecektir.

Bununla beraber bedel, silah altına alınmadan önce bakanlıkça belirlenecek sürede peşin olarak ödenecektir. İsteklilerin, bedelli askerlikten yararlandırılacak sayıdan fazla olması halinde, bedel ödemeye istekli olanlar kurayla seçilecek, talebin az olması durumunda, kura çekimi yapılmadan tüm istekliler bedelli askerlik hizmeti için seçilecektir. Yararlanma şartlarına haiz olanlar yasal erteleme hakları devam ettiği sürece seçime tabi tutulacaktır.

Bedelli Askerlik Başvuruları Nasıl Yapılır ?

Bedelli askerlik tercihinden yararlanmak isteyen kişiler e-Devlet'e T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Ardından arama kısmına Milli Savunma Bakanlığı yazarak, MSB'nin tüm hizmetlerine ulaşabilecektir. İlgili hizmetlerden “ASAL askerlik hizmet tercih işlemleri” sekmesine tıklayan kişiler ardından aşağıdaki sayfa ile karşılaşacak. Bu sayfa üzerinden “Bedelli askerlik yapma isteği” özelliğini seçen kişiler daha sonra paralarını yatırabilecekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme