5 Şubat 2021 Cuma

İzmir Barajlarinda su doluluk oranı

 


Barajların Su Durumu

2021 Barajların Son Durumu

2020-2021 Karşılaştırması


BARAJ ADITahtalı BarajıBalçova BarajıGördes BarajıÜrkmez BarajıGüzelhisar BarajıAlaçatı Kutlu Aktaş Barajı
Son Güncelleme Tarihi05.02.202105.02.202105.02.202105.02.202105.02.202105.02.2021
Son Su DurumuGöl su yükseltisi (m)55,66141,64212,1745,48100,3017,93
Toplam su hacmi (m³)176.402.0006.257.00036.578.0007.875.000119.711.00011.820.000
Kullanılabilir su hacmi (m³)156.802.0006.120.00021.078.0007.500.000107.751.00011.320.000
Aktif Doluluk Oranı (%)54,6380,294,6190,9175,1570,75
2020 Yılındaki Su DurumuGöl su yükseltisi (m)56,71117,18216,3041,0896,2816,44
Toplam su hacmi (m³)200.413.0001.253.00051.200.0005.413.000101.038.0008.554.000
Kullanılabilir su hacmi (m³)180.813.0001.116.00035.700.0005.038.00089.078.0008.054.000
Aktif Doluluk Oranı (%)62,9914,647,8061,0762,1250,34
2020 Yılı Kullanılan Su Miktarıİçme suyu (m³)92.144.9544.396.590309.8771.692.837-4.993.918
Sulama suyu (m³)1.829.000-1.319.2002.029.900--
MinimumGöl su yükseltisi (m)31,00101,00204,0023,0063,0011,20
Göl Hacmi (m³)19.600.000137.00015.500.000375.00011.960.000500.000
MaksimumGöl su yükseltisi (m)60,50146,00270,0046,63107,0019,80
Göl Hacmi (m³)306.650.0007.759.000473.000.0008.625.000155.350.00016.500.000
Kullanılabilir göl su hacmi (m³)287.050.0007.622.000

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme