16 Şubat 2021 Salı

SON DAKİKA: Seçim sonuçlarını bilen şirket yarın seçim olsa anketini paylaştı DEVRAN DÖNDÜ

Kaynak: https://tele1.com.tr/cumhur-ittifaki-erimeyi-durduramiyor-oy-orani-tarihin-en-dusuk-seviyesinde-329090/amp/?__twitter_impression=trueMetroPOLL Araştırma Şirketi’nin başkanı Özer Sencar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhur İttifakı’nın oyunun yüzde 37.2, Millet İttifakı’nın oy oranı ise yüzde 43 olduğunu belirtti.

Sencar, AKP’nin oy oranının yanı sıra muhalefetin de oy oranını açıkladı. Özer Sencar, “Muhalefetin oy oranı %43 ve kararsızlar %18,6’dır” dedi.

Özer Sencar, kararsızların oy dağılımından sonra ise “İktidarın oyu %45,7 ve muhalefetin oyu %52,8 olarak hesaplanmıştır” açıklamasında bulundu.

Sencar’ın paylaşımı şöyle:

“Metropoll’ün Ocak araştırmasına göre kararsızlar dağıtılmadan iktidarın oy oranı %37,2, muhalefetin oy oranı %43 ve kararsızlar %18,6’dır.


Kararsızlar oransal dağıtılacak olursa iktidarın oyu %45,7 ve muhalefetin oyu %52,8 olarak hesaplanmıştır. Kararsızların oransal dağılmasını beklemeyiz ancak ısrarlı istekler üzerine bir fikir vermesi için oransal dağıtarak paylaşıyorum.”


.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme